Podpořte mě a mého zakrslého králíčk Maxe a hlasujte pro >Reddies< ZDE !!

Charakteristika znamení zvěrokruhu

15. října 2012 v 16:18 | >Tess< |  Evropský horoskp
Jsou věci zjevné, ale také skryté. Skryté se zrcadlí na povrchu a to, co by mělo být zjevné, je uschováno uvnitř. Nitro a okolní svět, znamení a jeho ascendent resp. descendent. Mějte na paměti, že charakteristika dle znamení podléhá stejným zákonitostem. Kvality znamení někdy bývají ukryty v nitru a vlastnosti ascendentu a descendentu jsou na očích okolnímu světu, záleží na místě, čase a na tom co převažuje. Například, narodil-li se někdo ve Štíru s ascendentem v Blíženci, může často jednat více jako Blíženec, než Štír, a tak mate své okolí. Každý člověk je složen z více elementů, proto je vhodné jedince posuzovat minimálně podle kvalit znamení, ascendentu i descendentu, jinak výsledný obraz nemusí odpovídat předloze. Do "hry" sice vstupuje aspektů více, ale pro základní přehled to stačí.
Nejprve se podívejme na živly ovlivňující jednotlivá znamení, lépe je pak pochopíme:
OheňJe symbolem božského ducha, mužského tvůrčího principu. Je nazýván stvořitelem, udržovatelem a ničitelem.
znamení: Skopec, Lev, Střelec
ZeměSymbol spolehlivosti, zrodu a uskutečnění. Veškeré cesty k výšinám začínají na Zemi, proto je nezbytnou součástí zvěrokruhu.
znamení: Býk, Panna, Kozoroh
VzduchSymbolizuje myšlení, nadpozemskost. Jeho kladná síle povznáší člověka nad živočicha. Žádné ze vzdušných znamení nemá za symbol zvíře.
znamení: Blíženec, Váha, Vodnář
VodaŽenský princip, symbolizuje tedy city. Proto ve vodních znameních vystupuje především živel citu. Duše je vždy plna, a šíří všude své vody… (Zohar)
znamení: Rak, Štír, Ryby

Zdroj: ZDE !!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama